fbpx

Aká je vaša „práca snov“ a prečo je to dôležité vedieť?

Zmena práce

„Keby som v osemnástich mal/a dnešné skúsenosti – rozhodol/a by som sa inak!“ Poznáte túto vetu? Je náročné rozhodnúť sa v osemnástich alebo aj v dvadsiatichtroch, čo je to, čo naozaj chcem robiť a aký život chcem žiť. Sme ovplyvnení rodinou, prostredím, kde žijeme, informáciami, ktoré dostávame a tomu zodpovedajú rozhodnutia pre naše budúce povolanie.

Nastal čas zastaviť sa?

Pokiaľ sa pristihnete pri tom, ako hovoríte, či už nahlas alebo len tak pre seba, že „keby som bol/a vtedy urobil/a…..tak by som dnes mal/a – bol/a – robil/a“ a pod. nastal čas zastaviť sa a zistiť, aká je vaša „práca snov“, ktorú by ste chceli mať, aby ste sa cítili naplnený/á a šťastný/á. Odkladáte to lebo vás tlačí hypotéka, deti, partner/ka, šikovnejší kolegovia, zlá vláda, nespravodlivý daňový systém a ďalšie vykonštruované prekážky? Je to v poriadku. Hovorí z vás zodpovednosť alebo možno len strach z neznámeho a neochota opustiť komfortnú zónu.

„Dream job“ alebo „práca snov“ je práca, na ktorú máte predpoklady, bavila by vás, robili by ste ju s radosťou, vedeli by ste sa plne realizovať.

Čas, ktorý by ste jej venovali by ubehol ako nič a boli by ste ochotní robiť nadčasy bez hundrania a frustrácie. Prichádzali by ste s inováciami a úlohy by ste plnili nad rámec zadania lebo by to bolo potešenie. Ocenením by bolo vlastné uspokojenie a pochvala okolia. Zarobené peniaze z takto vykonanej práce by nebol iba zárobok na pokrytie nevyhnutných nákladov, ale odmena za plnohodnotne strávený čas.
Vyšší level „práce snov“ by mohla byť vlastná firma alebo vlastné podnikanie, kde by ste si okrem úloh a času mohli regulovať aj výšku svojho zárobku. Získate výhodu v rozhodnutiach, s kým budete spolupracovať a aké tovary alebo služby budete prinášať na trh. Koľko hodín budete venovať práci a koľko svojmu voľnému času.

Skrátka je to plnohodnotne strávená tretina vášho života, ktorá pozitívne ovplyvní vaše ďalšie dve tretiny života.

Zdá sa vám to nemožné? Všetko, čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť, dokáže človek zrealizovať!

Spôsobov je niekoľko. Opatrní ľudia a skeptici sa nikdy do štádia rozhodnutia nedostanú a zostanú naveky v slučke nespokojnosti a v sade prekážok. Notorickí sťažovatelia budú otravovať svoje okolie vlastnými frustráciami a v roli obete ťažiť zo systému alebo ľútosti. Sú takí, ktorí používajú metódu pokus a omyl a dúfajú, že tentokrát to vyjde. Analytické typy, potrebujú dostatok informácií, aby spravili rozhodnutie. Sú ľudia, ktorí to dokážu sami jednoduchým rozhodnutím.

TIP na záver:

Ak patríte ku skupine ľudí, ktorí vedia, čo je ich práca snov, ale pre uskutočnenie rozhodnutia potrebujete niekoho pomoc, vyhľadajte ju! Môžem vám pomôcť v identifikovaní vašej práce snov a tiež vo vytvorení si plánu ako ju dosiahnete. Kľudne mi napíšte na biznismentoring@evasnircova.sk alebo vyplňte kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Odporúčané články

Sledujte ma na Instagrame