fbpx

Skočte z útesu a počas letu si vyrábajte krídla

Osobný rozvoj

Dovolenka je ideálny čas pre fyzickú a psychickú regeneráciu. Máte to aj vy tak v sebe nastavené? Verím, že áno. Odpočítavame týždne a dni a tešíme sa na čas, kedy vypneme a nastane ten vytúžený čas odpočinku. Dotiahneme pracovné úlohy dokonca, zdelegujeme pracovné činnosti na kolegov, súkromné povinnosti na príbuzných a vyrazíme za zaslúženým oddychom.

Dovolenkový čas má úžasné čaro. Stávame sa na pár dní inými ľuďmi. Naše telo nie je v kŕči, neriešime existenčné problémy, nezažívame stres. Viac sa usmievame a tešíme sa na každý nový deň. Plánujeme výlety, leňošíme na ležadlách, jeme viac zdravej stravy a dodržiavame pitný režim. Sme k sebe a svojmu okoliu láskavejší. Siahame po knižkách, na ktoré sme si počas roka nenašli čas, čítame magazíny, hráme spoločenské hry so svojimi deťmi a veľa sa hýbeme. Máme jasný cieľ, ktorému celý rok veríme. Dokážeme nevyhnutné naplánovať, zabezpečiť a zhmotniť svoju predstavu do skutočnosti. Aké jednoduché 🙂 Ak dokážeme naplánovať a zrealizovať dovolenku, dokážeme rovnako zhmotniť aj ďalšie svoje životné ciele.

Snívajte – plánujte – trúfnite si!

Keď hovorím svojim klientom, aby sa o seba postarali, častokrát to musím vysvetliť lebo mi nerozumejú. Postarať sa o seba znamená, poznať svoje talenty a na nich postaviť svoju budúcnosť. Nenechať sa unášať okolnosťami osudu, neakceptovať stav, v ktorom sa ocitli, ak s ním nie sú spokojní.

Tak ako dokážeme naplánovať dovolenku, dokážeme rovnako zhmotniť čokoľvek, pre čo sa v živote rozhodneme. Prácu, ktorá nás naplní, dom, ktorý chceme mať, miesta, ktoré chceme spoznať a partnera, s ktorým chceme žiť.

Čas je jediná pevná premenná, s ktorou môžeme počítať

Neexistuje žiaden správny čas, kedy začať. Ak sa snažíte prežiť svoj život s nulovým rizikom, všetko si dôkladne plánujete, každý krok zvažujete a nakoniec sa do akcie ani nepustíte – to nie je správny prístup. Ak ste vášnivým fanúšikom motivačnej literatúry, navštevujete motivačné semináre, počúvate motivačných rečníkov, nezostaňte iba pri ich obdive, to tiež nestačí. Skončite s čakaním na správnu chvíľu, kedy budete dokonale pripravení. Nikdy nebudete!

Väčšinu nášho života tvorí tréning. Niektoré rozhodujúce veci sa človek môže naučiť iba v procese skúšania. Je potrebné začať, aby ste začali dostávať spätnú väzbu. Ak nezačnete konať, lebo sa bojíte, nikdy sa nedostanete do fázy dostávania spätnej väzby a nikdy sa nebudete môcť zlepšovať.

Aj cesta dlhá sto kilometrov sa začína prvým krokom

Chcete sa stať školiteľom? Dohodnite si termín v miestnej škole alebo kostole. Termín vášho vystúpenia vás začne tlačiť k tomu, že si budete musieť napísať a natrénovať svoju reč.

Túžite mať vlastnú reštauráciu? Tak sa najprv v nejakej zamestnajte, učte sa od skúsených, skúšajte či vám to pôjde a či vás to bude baviť, ale hlavne, naberajte skúsenosti. Možno si budete musieť spraviť ďalšie vzdelanie, tak sa zapíšte do školy s odborom kuchár.

Chcete sa stať manažérom? Chytajte sa každej príležitosti v práci a žiadajte svojho priameho nadriadeného, aby vás poveroval tímovými prácami, či malými projektami, aby ste si mohli prácu vedenia ľudí skúšať. Žiadajte o spätnú väzbu, zlepšujte sa a postupne si trúfajte na viac.

Začnite teraz – jednoducho sa do toho pustite!

Som veľkým zástancom vzdelávania, výcvikov a rozvíjania zručností. Študujte, vzdelávajte sa a naberajte nové vedomosti. Možno budete potrebovať trénera alebo učiteľa. Bojíte sa? Nevadí. Aj napriek pocitom strachu z neistoty do toho choďte. Dôležité je začať.

Vyjasnite si svoj cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Konkrétny merateľný cieľ. Stanovte si postupnosť krokov, ktoré podniknete. Vizualizujte si svoj cieľ každý deň a verte, že je možné ho dosiahnuť. Investujte do seba, žiadajte o pomoc, bez strachu z odmietnutia, pýtajte si spätnú väzbu od okolia a keď potrebujete na tejto úžasnej ceste sprievodcu, aby ste vytrvali, vyhľadajte trénera, ktorý vás bude udržiavať na vašej ceste.

Nemôžete spraviť všetko naraz. Ale ak budete postupovať krok za krokom každý deň, vybudujete si nové zvyky a osobnú disciplínu. Všetko potrebuje svoj čas. Neexistujú žiadni úspešní ľudia, ktorí sa nimi stali zo dňa na deň. Ak v tom potrebujete pomoc, kontaktujte ma TU alebo na biznismentoring@evasnircova.sk a ja vás povediem. Denne to zažívam s mojimi klientmi, preto viem o čom píšem 😉 Držím vám palce vo vašich rozhodnutiach!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Odporúčané články

Sledujte ma na Instagrame