fbpx

Rodičovská dovolenka vám končí? Ako sa pripraviť?

Zmena práce

Najčastejšou otázkou pre ženy, ktorým končí materská alebo rodičovská dovolenka je: „Či je všetko dostatočne pripravené na tento významný krok?“. Každá má prirodzené obavy z novej, neznámej situácie. Ďalšími otázkami nepochybne sú: „Je vhodný čas? Je dieťa dostatočne pripravené na predškolské zariadenie? Bude o rodinu dostatočne postarané? Nevypadla som príliš z pracovných návykov?“ a ďalšie a ďalšie.

Nová situácia si vyžaduje pevný postoj každej ženy.

Žena, ktorá stojí pred pochybnosťami pri návrate z rodičovskej dovolenky by si mala uvedomiť, že má k dispozícii iba 24 hodín denne a zastáva tieto 4 HLAVNÉ ROLE:

  • ROLA ženy;
  • ROLA manželky alebo partnerky;
  • ROLA matky;
  • ROLA zamestnankyne alebo podnikateľky.

Ak vám rodičovská dovolenka končí, postarajte sa o tieto dve oblasti.

PRVÁ – deľba práce doma.

Vytvoriť si nový systém organizácie času, zapojením všetkých členov domácnosti, rozdelením úloh a otvorenou komunikáciou. Tak túto novú situáciu prakticky zvládne.

DRUHÁ – výber vhodnej pracovnej pozície.

Zvážiť pracovnú pozíciu, pre ktorú sa žena rozhodne. To znamená, na úvod si nebrať hneď veľké výzvy, púšťať sa do nových projektov, ktoré vyžadujú fyzickú prítomnosť a veľkú mentálnu kapacitu.

TOP dôležité je pochopiť, že najdôležitejší človek vo vašom živote ste VY. To znamená POSTARAŤ SA najprv o SEBA, aby ste mali dostatok ENERGIE.

Kedy je vhodný čas ukončiť rodičovskú dovolenku?

Nikdy!

Vždy budete mať pocit, že to dieťa je malé a potrebuje vás. Ono naše deti nás potrebujú celý život. Lebo mať dieťa je záväzok na celý život.

Preto, zabezpečte organizačne všetko potrebné a vstúpte striedmo na pracovný trh tak, aby vás to nezvalcovalo. Všetko má svoj čas.

Ak ste sa dočítali až sem a prišli ste na to, že neviete aké je pre vás vhodné zamestnanie, lebo neviete, alebo vás možno už to súčasné valcuje, napíšte mi TU.  Alebo vyplňte Kontaktný formulár a ja sa s vami spojím. Skúsime nájsť pre vás vhodné zamestnanie, aby ste mali dostatok energie na seba, svoju rodinu a zároveň stíhali tempo svojich kolegov a napĺňali očakávania zamestnávateľa.

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčané články

Sledujte ma na Instagrame