fbpx

Ako nájsť novú prácu do mesiaca?

Zmena práce

Pri náhlej strate zamestnania sa človek cíti zle. Ešte horšie sa cíti, keď o prácu príde aj napriek tomu, že ju vykonáva dobre a v krátkom čase si potrebuje nájsť novú prácu. Skrátka sú situácie, keď sa niekto rozhodne, že s vami pracovný pomer ukončí, lebo znižovanie stavov, lebo má inú predstavu, lebo nespĺňate očakávania lebo lebo lebo….. Zvyčajne dôvod, ktorý uvádza manažér pri náhlom ukončení pracovného pomeru nie je pravdivý. Vymyslí si ho lebo si nechce priznať svoje manažérske zlyhanie, a tak radšej so zamestnancom pracovný pomer ukončí a v tom lepšom prípade, keď nekladie zamestnanec odpor, môže odísť s dvoma platmi na rozlúčku.

Život vám rozdal karty, tak s nimi musíte hrať.

Po jednom z mojich minuloročných workshopov sa mi ozvala jedna z účastníčiek workshopu a požiadala ma o stretnutie. Bolo to náhle a zároveň naliehavé. Stretli sme sa do týždňa a prebrali novú situáciu, ktorá v jej živote nastala. Na workshope, kde sme sa rozprávali aj o možnostiach kariérneho poradenstva, v prípade hľadania novej práce si myslela, že aké je to skvelé, že ona také služby nepotrebuje. Mala skvelú prácu, ktorá ju napĺňala. Do niekoľkých týždňov však jej život nabral absolútny zvrat a o svoju prácu náhle prišla. Potrebovala nájsť novú prácu.

Všetko sa nám deje z nejakého dôvodu.

Stretli sme sa kvôli hľadaniu novej práce dvakrát. Na prvom stretnutí sme si prešli situáciu, ktorá vznikla, stanovili sme si stratégiu, ako budeme postupovať a dali sme sa do práce. Jej životopis bol neaktuálny, nespĺňal ani formu a ani obsah a fotografia na ňom bola nevhodná. Profil na sociálnej sieti LinkedIn nemala. Druhé stretnutie bolo kvôli nafoteniu profilových fotografií, na ktoré sme si dali čas a keď ich moja klientka vo finále videla, napísala mi, že je očarená, že lepšie zatiaľ nemala. Všetko ostatné sme vyriešili už cez online komunikáciu.

Dôležitá podpora a dohľad mentora pri hľadaní novej práce?

Dohodli sme sa na jasnej stratégii a rozdelili sme si role – čo spravím ja a čo spraví moja klientka pre novú prácu. Vypracovala som klientke profesionálny životopis v slovenskom aj anglickom jazyku. Spravila som jej profil na LinkedIn a použili sme biznis fotografiu, ktorá to celé podčiarkla. Dohodli sme sa na konkrétnych aktivitách, ktoré bude robiť. Vyšpecifikovali sme si odvetvie a zamestnávateľov, ktorých bude aktívne oslovovať a dostala odo mňa užívateľské školenie na prácu s LinkedIn.

Kľúčové poznanie pre klientku bolo naše spoločné definovanie jej silných stránok a kľúčových zručností pre jej budúcu novú prácu, aby vedela, na čom má stavať pri prijímacom pohovore a čo je potrebné, aby sa o nej jej budúci zamestnávateľ dozvedel. A to najdôležitejšie bolo, aby nadobudla sebavedomie, že na to má! Bola to výborná žiačka, čo som jej s odstupom aj napísala. Ubezpečila som ju, že prípravu má výbornú, už jej zostáva iba robiť aktivity, na ktorých sme sa dohodli.

Riadila sa radami a do mesiaca nastúpila do nového zamestnania.

Veď posúďte sami, takúto spätnú väzbu som od mojej klientky dostala:

Dobrý deň Evka, veľmi pekne Vám ďakujem. Malo to veľmi rýchly spád, ešte na pohovore mi oznámili, že by si želali, aby som k nim nastúpila. To by ma ani vo sne nenapadlo a okrem nich ma oslovili a prijali ešte do ďalších dvoch spoločností. K prijatiu mi veľmi pomohli referencie, ktoré mi dali moji bývalí odberatelia, o čom som nevedela. Dozvedela som sa, že si vypýtali referencie až na pohovore. Tak som bola hrdá, a šťastná zároveň, že asi som tú svoju prácu predsa len robila dobre.

Momentálne to bude už dva mesiace, čo mám novú prácu, v novej firme a som veľmi spokojná ❤ Verím, že s Novým rokom prišiel nový začiatok a viem, že urobím všetko preto, aby bol len a len lepší. Aj keď vďaka tomu starému som mala možnosť Vás spoznať. Ukázali ste mi nový obzor a vážim si každú jednu radu, ktorú ste mi dali. Želám vám zo ❤ veľa spokojných zákazníkov a úspechov v pracovnom aj osobnom živote. Ešte raz za Všetko Ďakujem!

Šťastné konce pri nájdení novej práce nie sú náhoda, je to cieľavedomá práca.

Milujem šťastné konce a každý jeden úspech ma posúva v mojej práci mentora ďalej 🙂 Ja Vám môžem dať spätnú väzbu, čo robíte dobre a čo vás naopak od cieľa vzďaľuje. Môžem vám spraviť dokonalú prípravu. Môžem vás pripraviť a ukázať, čo je na vás to kľúčové, na čom máte stavať a podľa vašich predstáv vás nasmerovať, ale to ostatné už musí každý „odmakať“ sám za seba. Neverím na šťastné náhody, verím na cieľavedomé aktivity, ktoré nás k úspechu môžu doviesť. V tomto prípade sa jednalo o krátky čas – jeden mesiac lebo táto klientka bola pre mňa úkazom cieľavedomosti. Potrebovala podporu sebavedomia, nehovoriť o zlyhaniach, nespravodlivosti, krivde a pod., čo klienti často robia, ale presmerovať svoju myseľ na zmysluplné aktivity.

Keby som tvorila svoj vlastný tím, okamžite ju prijmem 🙂

Pokiaľ sa vy alebo niekto z vášho okolia nachádza v podobnej situácii, kontaktujte ma TU, pomôžem vám rovnako a váš život razom môže nabrať na kvalite. Zverte sa do rúk odborníka a žite úspešný život.

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčané články

Sledujte ma na Instagrame