fbpx

Ako zvrátiť odchod zo zamestnania?

Osobný rozvoj

Odchod zo zamestnania, resp. strata práce je stres. Rozumiem, že niekedy sa tomu predísť nedá a môže sa to stať dokonca nečakane. Avšak všetky prípady, s ktorými som prišla do kontaktu sa zhodovali v jednom. Indície hrozby straty zamestnania mal každý jeden klient, ale dúfal, že sa to nestane.

Akési odkladanie na neskôr. Tým, že sa nespokojnosťou nezaoberáte, neznamená, že zmizne alebo sa vyrieši sama. Pri takomto prístupe sa stávate obeťou situácie, a potom môžeme hovoriť o náhlej strate zamestnania, lebo rozhodnutie necháte na niekoho iného a hľadáte si následne prácu v panike.

Hľadanie práce s rozvahou.

Keď ma vyhľadá klient, ktorý vníma pre neho nepríjemné indície straty zamestnania alebo nespokojnosti v práci, sa líši v zásade od toho prvého v tom, že chytá osud do vlastných rúk, a vtedy môžeme cieľavedomo predísť katastrofe a v kľude nájsť vhodnú novú prácu. Zhruba u každého piateho to nakoniec dopadlo tak, že sme dokázali odchod zo zamestnania zvrátiť a buď bol klient preradený na inú pozíciu alebo iné oddelenie.

Nie vždy sa nespokojnosť končí odchodom.

Tento typ vyhľadania mojich služieb mám veľmi rada, kedy stačí pomenovať problém, skúsiť ho napraviť a zostať u aktuálneho zamestnávateľa. Skrátka pomenovať situáciu, hovoriť o nej, s niekým nestranným, ale zároveň kvalifikovaným. Nie s manželom, nie s kamarátkami a s kolegami už vôbec nie.

Ako zostať v kľude, aj keď to vyzerá na odchod zo zamestnania.

Najčastejší kameň úrazu u klientov, je nesprávna alebo žiadna komunikácia so šéfom. Z toho vyplývajú domnienky, predsudky a negatívne scenáre, ktoré sú veľmi často podporené nízkym sebavedomím, a potom to už ide z kopca. Útekom do nového zamestnania sa problém nevyrieši. Preto je riešením rozpoznať problém v zárodku, prekonzultovať ho, stanoviť si stratégiu a s odvahou ju predostrieť priamemu nadriadenému. Ideálne mať pripravené aj riešenie, aj keď šéfovia majú radi rozhodovanie, a preto je ideálne mať pripravené aspoň dve riešenia a vybrať pre oboch to najprijateľnejšie.

Hotovo.

Takto jednoducho a zrozumiteľne môže predísť každý strate zamestnania, keď sa postaví čelom k svojej situácii. A keď k odchodu predsa len dôjde, máte aspoň čisté svedomie, že ste urobili všetko preto, aby ste svoju situáciu zachránili a nebude to útek.

Moja práca s klientmi častokrát supluje nekompetentnosť, či neskúsenosť manažérov, ale nevadí mi to. Stáva sa, že manažér je tak zahltený svojimi úlohami, že na svojich ľudí zabúda. Sú ale situácie, keď zmena kľudne môže prísť aj zdola. Netreba sa toho báť. Vyzretý manažér dokonca takú situáciu uvíta. Verím, že tieto informácie sú pre vás alebo niekoho z vášho okolia užitočné, a preto pokiaľ môžem pomôcť, jednoducho sa stačí objednať.

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčané články

Sledujte ma na Instagrame