fbpx

Budúcnosť zamestnancov v kontexte s investíciou do seba.

Osobný rozvoj

Štátny inštitút odborného vzdelávania uvádza, že takmer POLOVICA ekonomicky aktívneho obyvateľstva za posledný rok neabsolvovala ŽIADNE školenie týkajúce sa osobného rozvoja. To nie je priaznivý údaj pre budúcnosť zamestnancov. Dôvody, ktoré uviedli opýtaní respondenti boli: nedostatok peňazí, nedostatok času a rodinné dôvody. Skúsim zvládnuť na pár riadkov tieto námietky a vysvetliť, čo presne znamená „INVESTÍCIA DO SEBA“, koľko v skutočnosti stojí, a kam až siaha.

Ako príklad si vezmime môj 5 hodinový individuálny kurz v hodnote 225 EUR na vami vybranú tému z mojej ponuky

PRVÁ námietka: Nedostatok peňazí

Pri priemernom príjme 1000 EUR zarábate 12.000 EUR ročne. Investícia v hodnote 225 EUR teda predstavuje zanedbateľnú položku, konkrétne 1,9% z Vášho ročného príjmu. Nadobudnuté informácie Vám však zostanú do konca života. Spýtajte sa teda sami seba: Čo predstavuje investícia 225 EUR pre budúcnosť zamestnancov s plnohodnotným životom?

DRUHÁ námietka: Nedostatok času

Je fakt, že na ľudí vplýva veľa rušivých elementov. Svedčí o tom prieskum, ktorý tvrdí, že v priemere človek strávi denne na internete takmer 7 hodín. Nenašla som relevantné štatistiky, koľko času trávia ľudia v súčasnej izolácii na sociálnych sieťach. Podľa mňa, omnoho viac. Argument „nedostatok času“ je teda vo väčšine prípadov iba výhovorka. Len tí, ktorí sú ochotní vymeniť svoju pohodlnosť za rozvoj, sú predurčení na úspech. Pracovný rok má 1.760 hodín, z toho je 5 hodín vzdelávania 0,28%. Verím, že každý by mohol toto malé percento venovať sebe. Stačí si len určiť priority! Ak vás napadá ďalšia námietka a to obmedzenie pohybu, tak je najvyšší čas vyskúšať online vzdelávanie. Myslím si, že sme všetci za posledný rok zaznamenali výrazný pokrok. Online spojenie nenahradí to fyzické, ale má rad výhod z pohodlia domova.

TRETIA námietka: Rodinné dôvody

Rodina je dôvod, ktorý nás motivuje zarábať viac. Základný inštinkt človeka je prežiť a postarať sa o rodinu. Pri rodinných starostiach sa Vám môže stať, že úplne zabudnete na svoju hodnotu a potrebu vzdelávať sa, čo bude jedného dňa bariéra, ktorá Vás bude znevýhodňovať od mladších, či priebojnejších. Manžel ani manželka Vám v kariére nepomôžu, môžete to urobiť len vy, pre seba a vo výsledku pre svoju rodinu.

Vyčleňte si 5 hodín času na stretnutie so mnou,  pomôžem Vám prevziať stopercentnú zodpovednosť za svoj život. Vaša kariéra, rozpočet aj rodinný život sa kedykoľvek môžu dostať do symbiózy, no len vy viete podniknúť prvý krok k tomuto cieľu. Obzvlášť v dnešnej situácii, ktorú zažívame. Niektoré odvetvia stagnujú, niektoré zanikajú, niektoré sa transformujú a to výrazne ovplyvní budúcnosť zamestnancov. To je nezastaviteľný fakt. Ten, kto sa neprispôsobí meniacim sa požiadavkám zamestnávateľov, bude pochopiteľne v závese.

Naozaj sú toto skutočné dôvody prečo sa nerozvíjať v čase a investovať do seba?

Nemyslím si, že sú to pravé námietky a tým nechcem spochybňovať prieskum a ani opýtaných respondentov. Sú to štandardné „nepravé“ námietky, ktoré ľudia s obľubou používajú.

Prečo si to myslím? Dvadsaťtri rokov som pracovala v priamom predaji produktov a služieb. Riadila som menšie a aj veľké tímy obchodníkov. Vytvárala som obchodné stratégie a námietky a potreby klientov boli pre mňa dôležité. Pri tvorení a riadení mojich tímov som zároveň pracovala s potenciálom mojich ľudí a neustále som trvala na ich sebarozvoji a vzdelávaní sa. S rukou na srdci vám viem potvrdiť, že úspešní členovia mojich tímov boli tí, ktorí sa učili od skúsených a „makali na sebe nepretržite“! Ak sa prestanete rozvíjať, uviaznete niekde v čase a námietky vo výsledku nikoho nezaujímajú. Pripravíte sa iba o príležitosti.

Pokiaľ vám prečítaný text dáva zmysel, kľudne kliknite TU a napíšte mi, a TU si pozrite ponuku, alebo mi napíšte email na biznimentoring@evasnircova.sk, v čom by ste potrebovali napredovať.

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčané články

Sledujte ma na Instagrame