fbpx

Kde hľadať prácu?

Zmena práce

Najčastejšiu otázku, ktorú dostávam pri konzultáciách s mojimi klientmi je: „Kde hľadať prácu?“ Častý dôvod, ktorý odrádza od aktivity zasielať životopis na voľné pozície je, že kandidátov na pohovor nepozvú, neodpíšu.

Skrátka nemáte žiadnu spätnú väzbu na svoj zaslaný životopis. Spochybníte zdroj a prichádzajú pochybnosti o svojej kvalite. Strata chuti niečo meniť sa premení do apatie, zlyhania a vy zotrváte niekde, kde to nefunguje. Chradne váš súkromný život a čakáte, čo sa stane.

Nemám „radu za milión“, ale mám odporúčanie.

Na Slovensku je cca 27 online pracovných portálov. Jedná sa o servery, ktoré ponúkajú zamestnanie, prácu a brigády. Okrem toho, je možné hľadať prácu cez personálne agentúry, headhunterov, sociálnu sieť LinkedIn alebo priamo sa obracať na konkrétne personálne oddelenia vybraných zamestnávateľov.

Ako sa vyhnúť sklamaniam a odmietnutiu?

Ak nie ste odborníkom na personalistiku, zverte nejasnosti a prípravu k nájdeniu svojej novej práce niekomu, kto vás pripraví a zorientuje. Iné zdroje sa volia pri hľadaní manažérskej pozície a iné, keď sa jedná o nemanažérsku pozíciu. Inú prípravu vyžadujete, keď chcete zmeniť odbor, v ktorom ste doposiaľ pracovali, za iný, o ktorom viete málo. Neposielajte svoj životopis bezhlavo a nevyužívajte iba jeden pracovný portál. Pustite sa do akcie, až keď budete dostatočne pripravený/á.

Čo znamená byť dostatočne pripravený/á?

Prvá vec je, mať v hlave jasno, o akú pozíciu, v akom odvetví sa idete uchádzať.  Toto evidujem, ako najväčší problém u klientov! To znamená: „Na čo máte predpoklady? Čo viete? Čomu rozumiete? Čo dokážete ponúknuť?“ Žiaľ, žijeme v rýchlej dobe a nikto nemá čas. Preto musíte mať tieto otázky zodpovedané ZROZUMITEĽNE vo výborne spracovanom životopise, s krásnou fotkou. Pridaná hodnota kariérneho poradcu je hlavne v prvom bode – to znamená – zorientovať vás, na čo v skutočnosti máte a spraviť vám prípravu. Až potom sa pustite do akcie a predíďte sklamaniam. Inak sa prijímajú odmietnutia, keď ste výborne pripravený/á a inak, keď iba improvizujete a dúfate. Takto to fakt funguje 🙂

+421 951 143 686

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčané články

Sledujte ma na Instagrame