fbpx

Veta, ktorá mi zmenila život.

Osobný rozvoj

Považujem sa za manažéra zmeny. Nielen v pracovnom, ale aj v súkromnom živote. Stav zmien je pre mňa živým prostredím, kde musíte prijímať rozhodnutia, dobíjať nové územia, rátať so stratami a ísť za svojim cieľom. Človek by si povedal: táto žena je ako stvorená do dnešnej doby, v ktorej niet jedného pevného bodu a všetko sa mení. Nestihneme si zvyknúť na jedno a život nám prináša ďalšiu zmenu.

Nájsť si oporný bod.

Pravdou je, že zmeny sa diali vždy, ale prostredie bolo iné. Život bol jednoduchší. Platili istiace, oporné body, či pravidlá, na ktoré sme sa mohli ako tak spoľahnúť. Dnes tomu žiaľ tak nie je a verte mi, aj manažér zmeny môže byť zmätený lebo potrebuje nájsť svoj oporný bod. Dnes neviete, kto je s kým a kto je proti komu? Či bude kríza alebo Slovensko obíde? Či máte sporiť alebo si zobrať hypotéku? Či máte vytŕčať alebo byť ticho?

Táto veta mi zmenila život.

Mne osobne pomohla v najväčších pochybnostiach o mojom ďalšom profesionálnom a vlastne aj ľudskom smerovaní veta, ktorú vyriekol môj vzor Jack Canfield.

Konaj tak, akoby ľudia okolo teba neexistovali!

Jack Canfield je svetovo uznávaný motivačný rečník a spisovateľ, ktorý sa preslávil ako spolutvorca bestselleru Slepačia polievka pre dušu.

Nie je to bežný motivátor a nie je to bežný citát, ktorými sú zaplavené denne sociálne siete. Táto jednoduchá veta je odlišná, čudná a mne naozaj zmenila život. Umožňuje mi prejaviť moju autenticitu, jedinečnosť a podporuje kreatívu v osobnom prejave.

Vysvetlenie, prečo sa mi život s touto vetou žije ľahšie:

  • Nezaujímajú ma neprajníci – lebo neexistujú;
  • Nesledujem otrocky ostatných na sociálnych sieťach – lebo neexistujú;
  • Nezaujíma ma, čo a ako robí moja konkurencia – lebo neexistuje;
  • Nehodnotím činy, výzor, život, postoje iných – lebo neexistujú;
  • Nie som závislá na kritike a ani chvále iných – lebo neexistujú;
  • Nepotrebujem schválenie pre moje rozhodnutia od iných – lebo neexistujú;
  • Nemusím byť nikomu za nič vďačná – lebo neexistujú .

Skrátka, bez toho, aby som sa trápila a míňala energiu na ostatných, sústredím sa na seba a žijem svoj život, aký sa mi páči. Jediný, s kým sa porovnávam, som ja sama so sebou v čase môjho rastu. Znie to jednoducho, ale trvá to chvíľu, kým si zvyknete.

Škoda, že nás na školách neučili nezávislosti.

Od malička sa s niekým porovnávame. V detstve mamičky porovnávajú svoje deti podľa rastových tabuliek, či detičky správne rastú a priberajú. Na základných školách sú elektronické žiacke knižky, kde pri známke vášho dieťaťa je aj priemer ostatných žiakov. Teda porovnávame, či je dieťa nad alebo pod priemerom. Pri výbere školy, rodičia mesiace vyberajú tú najlepšiu školu. Znova porovnávame. Potom príde prvá práca. Porovnávame sa s kolegami, hodnotiace rozhovory, obchodné plány, súťaže……. atď atď…. sústavné porovnávanie. Porovnávame kandidátov na partnera a ďalšie nezmyselné porovnávania. Porovnávanie, podľa mňa nepodporuje žiadnu morálnu hodnotu človeka. Iba vytvára pochybnosti o nás samých a zneisťuje.

Odvaha a dôvera patria k sebe.

Dobrým začiatkom je poznať samého seba. Vedieť o sebe, čo najviac. Priznať si svoje slabiny a silné stránky, postaviť si jasné ciele a rozhodnúť sa pre ne a realizovať svoje plány – akoby ľudia okolo vás naozaj neexistovali 🙂 Ak máte pochybnosti alebo túžby pre zmeny, ktoré by ste chceli v živote zrealizovať, začnite odvahou a dôverou.

Neprešľapujte na mieste a spravte prvý krok pre zmenu bývania, práce, súkromného života, zdravia, čohokoľvek, čo vás trápi. Ruka v ruke musí kráčať dôvera – dôvera v seba, dôvera v druhých a dôvera v budúcnosť. Žijeme v dobe príležitostí pre zmeny, chopte sa ich a žite život, aký sa vám páči.

Začnite so zmenou teraz.

Som biznis mentor – manažér zmeny a kariérny poradca, ktorý denne pracuje s ľuďmi, ktorí sa rozhodli pre rôzne typy zmien a nechcú v tom byť sami. Veľmi sa mi páči výrok Steveho Jobsa: „Ak chcete kráčať rýchlo, kráčajte sami. Ak chcete zájsť ďaleko, kráčajte s niekým.“ Pokiaľ sa rozhodujete pre svoju zmenu v pracovnom, podnikateľskom alebo súkromnom živote, budem rada, keď sa na mňa s dôverou obrátite a budem môcť byť súčasťou vašej stratégie zmeny.

Vyplňte TU kontaktný formulár alebo mi napíšte email na biznismentoring@evasnircova.sk a tak jednoducho si so mnou dohodnite stretnutie a môžeme začať. Teším sa na stretnutie s vami!

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčané články

Sledujte ma na Instagrame