fbpx

Čo o vás prezradia topánky?

Vedeli ste, že ...

Predstavte si svoj zajtrajší deň. Je ráno. Odchádzate do práce, po akých topánkach siahnete? Premýšľate nad tým alebo len skrátka otvoríte svoj botník a obujete si svoje najpohodlnejšie topánky a vykročíte? Mať vhodne obuté topánky k celkovému vzhľadu je fenomén, ktorý mnohé ženy podceňujú.

Na tieto 4 veci by ste mali myslieť večer.

Rovnako ako je večer žiadúce myslieť na to, čo si ráno oblečiem, je dobré myslieť na to, čo si obujem. Premýšľajme nad tým, či nás čaká bežný deň alebo máme v kalendári pracovný meeting, prezentáciu, či dokonca pracovný obed so šéfom. Nepodceňme to, či pôjdeme autom alebo sa budeme presúvať mestskou hromadnou dopravou. Určite na náš výber bude mať vplyv počasie. Inak sa obujeme, keď nás čaká horúci deň, inak keď vieme, že môže spŕchnuť.

Vhodne zvolená farba, strih a materiál topánok o vás veľa napovie. Môže váš celkový vzhľad podporiť alebo všetko skaziť. Na denné nosenie by sme si mali vyberať určite matné materiály. Pokiaľ ste konzervatívny typ a siahnete po čiernych lodičkách k elegantnému kostýmu, nič nepokazíte. Pokiaľ ste odvážnejší typ a k tmavému oblečeniu zvolíte pastelové farby alebo dokonca červenú, aj to je v poriadku. Nesnažte sa otrocky zladiť farbu topánok s kabelkou. Dnes je skôr trendy doladiť k topánkam doplnky. Pri farbách je tiež dobré spomenúť, aby ste sa vyhli mať na sebe 10 odtieňov jednej farby. Pri strihoch, guľatá špičky nohu skracuje, špicatá ju predlžuje a výšku podpätkov volíme podľa stability a pohodlia, ktorú počas dňa potrebujeme.

Či už je leto alebo zima svoje nohy milujeme lebo nás nosia celý život, a preto sa o ne staráme. Myslite na pravidelnú manikúru svojich chodidiel. Pri neudržiavaných chodidlách sa nám naše nohy potia, zapáchajú a nemyslite si že v uzavretých topánkach to nie je cítiť. Je! V lete na manikúre záleží aj z estetického dôvodu. Nie je nič horšie, keď žena vystavuje v otvorených topánkach svoje zanedbané päty alebo neupravené nechty na nohách.

Okopané a neudržiavané topánky sú OUT. Je jedno, či sú značkové alebo nie, sú skrátka neakceptovateľné. Keď máte topánok vo svojej výbave viac, nezoderiete ich tak rýchlo. Keď ich máte menej, zvýšte svoju starostlivosť o to viac. Topánky čistite zvnútra a aj zvonka. Podpätky nesmú klopkať. Keď vám klopkajú, znamená, že ich máte zodraté a je potrebné ich dať vymeniť.

Topánky vizuálne podčiarknu vašu osobnosť

Topánky pri robení dojmu o vás napovedia veľa. Vizuálne podčiarkujú váš celkový vzhľad, držanie tela, rýchlosť chôdze, výraz tváre a vaše estetické cítenie. Zároveň o vašej osobnosti prezradia, či myslíte komplexne a či vám záleží na poslednom detaile. Rôzne štúdie potvrdili, že ľudia, ktorým nezáleží na topánkach nedoťahujú veci do konca, sú povrchní a chýba im zmysel pre detail. Môžete svojim vystupovaním a oblečením vyvolať „WAW“ efekt, ale keď podceníte svoje topánky, môžete si nechať ujsť príležitosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Odporúčané články

Sledujte ma na Instagrame