fbpx

Krásny vzhľad s pomocou imidž kouča.

Vedeli ste, že ...

Princípy koučingu pramenia nepochybne zo športu. Jeho zámerom bolo odstránenie vnútorných bariér u športovcov a ich vplyvu na psychiku s ohľadom na podanie športového výkonu. Koučing nie je poradenstvom, mentorovaním a ani kopírovaním iných techník, ktoré si máte osvojiť. Je to proces, kde vďaka trénerovi spoznávate samého seba. Objavujete svoj potenciál cez pomenovanie svojich silných stránok, definujete si cieľ a jeho kladením vhodných otázok vás dovedie kouč k riešeniam. Tie si v budúcnosti budete vedieť vykladať aj sama, bez toho aby ste ho potrebovali. Koučing buduje pozitívny prístup k sebe a aj ostatným, vďaka uvoľnenému osobnému potenciálu

Koučing prenikol do rôznych oblastí. Výdatne sa udomácnil v obchodných spoločnostiach, zameraných na výkon a čas, cez prácu s ľudským potenciálom pre dosahovaním obchodných výsledkov. Prenikol do sfér podnikania a ľudia po ňom siahajú nielen pri svojom profesionálnom, ale aj osobnom raste. Koučing je univerzálna technika, ktorú je možné dokonca uplatniť aj v oblasti imidžu a vizuálnej prezentácie samého seba. Dôvodov pre vyhľadanie imidž kouča môže byť niekoľko.

Nespokojnosť so svojim vzhľadom. Nízke sebavedomie. Preplnený šatník s nekombinovateľnými vecami. Odpor k nakupovaniu oblečenia. Túžba zaradiť sa do lepšej spoločnosti. Snaha o kariérny rast. Ambícia nájsť si nového partnera alebo očariť toho súčasného. Úprava vzhľadu na spoločenskú udalosť. Časté prezentovanie odborných tém na verejnosti pred auditóriom…. a dlhý zoznam ďalších dôvodov. Každá máme tie svoje.

Či už sa vo vás ozýva váš vnútorný kritik alebo rojko, počúvajte ho!

Neodkladajte túto ambíciu na neskôr. Razom sa vám môže zmeniť život k lepšiemu. Služby imidž kouča nie sú výsadou iba celebrít. Sú určené a dostupné aj pre nás obyčajné ženy. Je to dokonca istá forma psychohygieny. Stretnutie s imidž koučom vyzerá ako príjemné posedenie pri kávičke, pri ktorom vysypete všetky svoje strachy, obavy, nedostatky a predsudky o sebe, ktoré máte na kouča. Šikovný imidž kouč vás pri tom pozoruje. Nebojte sa. Pokiaľ je to profesionál, robí to veľmi obratne, tak aby vám to obom bolo príjemné. Navníma si vás, ako prídete oblečená, aký máte make up, upravené vlasy a v akých farbách ste. Snažte sa byť prirodzená, neštylizujte sa do polohy, ktorá vám nesedí a nesnažte sa zapôsobiť. Prišli ste predsa s jasným zámerom a keď svoj cieľ premeny nemáte, so šikovným imidž koučom ho nájdete.

Prvé stretnutie s imidž koučom býva zväčša chaotické. Vy chcete veľa povedať alebo naopak, neviete, čo mu máte povedať a on potrebuje priestor. Včera ste ešte boli cudzí ľudia, ktorí sa nepoznali a dnes má vo vás odkrývať váš potenciál? Nebuďte sklamaná, keď na prvom stretnutí nedostanete všetko. Obratný imidž kouč je vybavený otázkami, ktorými o vás zistí to potrebné a navrhne vám riešenie, ako postupovať ďalej.

Väčšinou títo ľudia pracujú komplexne. Preto nebuďte vystrašená, keď vám navrhne ucelené riešenie: od usporiadania vášho šatníka, spoločného nakupovania, farebnej typológie, úpravu vzhľadu, či fitnes programu. Vy ste klientka a vy si vyberáte to, čo je pre vás dôležité. Zdá sa vám, že služby imidž kouča budú drahé? Na záver nebudú! Je to investícia do vás. Kedy ste naposledy investovali do seba? Už len tým, že nad investíciou do seba uvažujete sa odlišujete od priemeru. Odhalíte svoj potenciál, budete sa rozprávať o vašich silných stránkach, naučíte sa pracovať so svojimi nedostatkami a tento čas bude iba váš a iba o vás a vy si určíte ako ho chcete stráviť a čo z toho chcete pre seba získať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Odporúčané články

Sledujte ma na Instagrame